Nejlepší učitelé Pardubického kraje za rok 2022 v Poličce převzali Cenu Gustava Habrmana

Tylův dům v Poličce hostil slavnostní předávání Cen Gustava Habrmana, které se udělují nejlepším učitelům Pardubického kraje za uplynulý rok. Ocenění si odnesli učitelé z mateřských, základních a středních škol a také z mimoškolního vzdělávání, kam patří například základní umělecké školy. Další tři pedagogové byli uvedeni do síně slávy krajského školství, jeden z nominovaných pak převzal Cenu radního pro školství Josefa Kozla.

Stále jsme ve fázi, kdy se snažíme o to, aby se z oceňování pedagogů v Pardubickém kraji postupně stala tradice a veřejnost o anketě měla povědomí. Přestože šlo teprve o druhý ročník udílení cen, rozdíl oproti prvnímu byl opravdu značný. Posuzovali jsme mnohem větší množství nominací, které nám navrhovatelé posílali. Tyto návrhy na ocenění byly ve většině velmi kvalitní, vybrat z nich tedy ty nejlepší bylo poměrně obtížné. Krásné prostory poličského Tylova domu nám pak poskytly důstojnou půdu pro slavnostní udílení cen. Doufám, že návštěvníci, kterým se podařilo Tylův dům téměř kompletně zaplnit, si užili včerejší odpoledne stejně příjemně, jako já. Pevně věřím, že v příštím ročníku se posuneme opět o kus dále a z Cen Gustava Habrmana se stane zaběhnutá tradice, na kterou se bude nejen pedagogická veřejnost těšit,“ sdělil Josef Kozel, radní Pardubického kraje pro oblast školství.

Cena Gustava Habrmana je udělována vždy za uplynulý kalendářní rok ve čtyřech dílčích kategoriích dle stupně vzdělávání, a to: mateřské školy, základní školy, střední školy a mimoškolní vzdělávání, do kterého spadají domovy mládeže, domy dětí a mládeže, základní umělecké školy a další volnočasová pedagogika. Další kategorií je Síň slávy krajského školství. Tato cena není navázána na konkrétní kalendářní rok. Jedná se o ocenění za příkladnou a dlouhodobou pedagogickou činnost bez ohledu na stupeň vzdělávání. Je udělována aktivním, ale i pedagogům v důchodovém věku. Zvláštní kategorií je pak Cena radního pro školství, jejíž udělení záleží jen a pouze na základě jeho rozhodnutí.

Ocenění pedagogové Cenou Gustava Habrmana za rok 2022

Mateřské školy

· Bc. Dagmar Krčilová – Mateřská škola Řestoky

Základní školy

· Mgr. Miroslav Smolej – Základní škola Svitavy, Felberova 2

Střední školy

· Mgr. Martina Kunderová – Gymnázium Aloise Jiráska Litomyšl

Mimoškolní aktivity

· Tomáš Jandl, DiS. – Základní umělecká škola Bohuslava Martinů Polička

Síň slávy

· Jaroslava Ptáčková – Mateřská škola, Chrudim 3, Sv. Čecha 345

· Mgr. Alena Chaloupková – Základní škola Seč; Základní škola Třemošnice

· Mgr. Marie Hladíková – Gymnázium Dr. Emila Holuba Holice

Cena radního pro školství

· Mgr. Zdeněk Pecina – Základní škola a mateřská škola Proseč